Bezlepkové zájezdy

 

Potřebujete pomoc?

+420 778 07 07 03Po - Ne 8:00 - 20:00

VYCHÁZÍME VSTŘÍC KLIENTŮM, KTEŘÍ DRŽÍ BEZLEPKOVOU DIETU

Trpíte celiakií a bojíte se cestovat do zahraničí? Vytvořili jsme pro Vás nabídku zájezdů do hotelů, kde jsou na zákazníky s celiakií připraveni.

Jak tedy postupovat?

NAJDĚTE SI ZDE SVŮJ OBLÍBENÝ HOTEL (pokud jste nic nevybrali, neváhejte zavolat, připravíme vám nabídku na míru)

VYTVOŘTE ZDE POPTÁVKU, ZAVOLEJTE (778 07 07 03) NEBO NÁM POŠLETE EMAIL NA: info@bezlepkovezajezdy.cz

UVEĎTE POŽADAVEK NA BEZLEPKOVOU STRAVU

My Vám ověříme, zda je zájezd volný, jeho aktuální cenu a konkrétní bezlepkové stravovací možnosti.

 

CO JSOU TO VLASTNĚ BEZLEPKOVÉ ZÁJEZDY?

Jsou to klasické zájezdy pořádané cestovními kancelářemi, které jako cestovní agentura zastupujeme. Zprostředkování bezlepkové stravy je od nás bezplatné.

Vybrané hotely většinou nabízí bezlepkový chléb, müsli, těštoviny, či koláčky. U hotelů vyšší kategorie se můžeme setkat s větším výběrem bezlepkového jídla. Tyto hotely často pro naše klienty připravují bezlepkové obědy a večeře.

Žádáme Vás, abyste při poptání zájezdu vždy uváděli požadavek na bezlepkovou stravu. Rozhodně také ale doporučujeme po příjezdu do hotelu na recepci nahlásit bezlepkovou dietu raději znovu.

Bezlepkovou dietu Vám můžeme zajistit i na palubě letadla při cestě na dovolenou. Nahlaste nám tento požadavek dostatečně předem a my obratem potvrdíme, zda je možno na konkrétním letu celiakům vyhovět.

Potvrzení hotelu o zajištění bezlepkové stravy Vám zašleme spolu se smlouvou o zájezdu. Tuto zprávu dobře uschovejte, pro jistotu si jej vezměte sebou, abyste se na ni mohli při příjezdu do hotelu přímo na recepci odvolat.

Pro všechny případy připomínáme, že možnosti bezlepkového stravování komunikujeme s hotely pouze za naši cestovní agenturu a cestovní kanceláře nemají s touto aktivitou nic společného. Jde o dobrovolnou a bezplatnou činnost pracovníků cestovní agentury Ellagris (www.ellagris.cz a www.bezlepkovezajezdy.cz).

Dietu nelze na cestoví agentuře Ellagris ani cestovních kancelářích jakkoli vymáhat.

 

KDO JSME?

Jsme cestovní agentura Ellagris. Prodáváme zájezdy partnerských cestovních kanceláří z České republiky a Německa. Protože se celiakie rozmáhá čím dál tím více (respektive dnes se častěji diagnostikuje), rozhodli jsme se vyjít vstříc i takovýmto klientům a zaměřili se na prodej zájezdů do hotelů, které nabízí bezlepkovou stravu.

Provozujeme weby www.ellagris.cz, www.bezlepkovezajezdy.cz, www.froggy-trip.com a zprostředkováváme zájezdy a ubytování do celého světa.

Zastupujeme kvalitní a prověřené cestovní kanceláře, jejichž výčet naleznete zde. Na tomto webu jsme pro Vás vybrali ty hotely, které nabízí určitý typ stravování pro celiaky.

 

KONTAKTNÍ ÚDAJE

ELLAGRIS s.r.o.
Varšavská 715/36, Vinohrady, 120 00 Praha 2
IČ: 015 60 638
DIČ: CZ 015 60 638
Zapsána u OR Městského soudu v Praze, oddíl C, vložka 208125
GSM: +420 777 803 651 nebo +420 778 07 07 03
EMAIL: info@bezlepkovezajezdy.cz
Bankovní spojení: Komerční banka, a.s., číslo účtu: 107-5866080227/0100

 

CELIAKIE - O CO JDE?

Každý bychom si měli dávat pozor na to, co jíme, náš jídelníček se totiž odráží nejen na naší postavě, ale zejména na zdraví. Pro osoby trpící celiakií platí toto upozornění dvojnásob. Lepek, který celiakům způsobuje zdravotní potíže, je totiž obsažen ve většině běžně dostupných potravin – od rohlíku přes těstoviny až po sušenky, piškoty a řadu dalších pochutin. Život s celiakií se tak stává o něco komplikovanějším, avšak při dodržování speciální bezlepkové diety se její projevy mohou omezit na úplné minimum.

Celiakie přitom není alergií na lepek, jak by se mohlo na první pohled zdát. Jde o chronické onemocnění tenkého střeva, které přestane lepek snášet. V současné době je nemoc neléčitelná a povětšinou také dědičná. Paradoxně je hlavním spouštěčem problémů imunitní systém lidského těla, který napadá tenké střevo právě při konzumaci potraviny obsahující lepek. Onemocnění se pak projeví až za několik hodin či dní, a to zejména trávicími potížemi, jako je průjem a nadýmání. Mezi další příznaky se řadí chudokrevnost, únava, kazivost zubů a špatné vstřebávání živit. U dětí se tato nemoc může pojit s poruchami růstu.

Co se týče alergie na lepek, ta se projevuje mnohem rychleji. Již po několika minutách se mohou objevit zažívací potíže, svědění v ústech a krku, rýma či vyrážka. Přestože alergie na rozdíl od celiakie léčí vakcinací u alergologa, v případě, že tělo vakcínu nepřijme, musejí alergici stejně jako celiaci dodržovat bezlepkovou dietu, a to dokonce přísněji. Zatímco celiakie má vůči lepku určitou toleranci, alergikové jsou na obsah lepku v potravinách různě citliví. To však neznamená, že lidé trpící celiakií mají výhodu. Drobné stopy lepku, které organismem projdou bez viditelných důsledků, se mohou nepříjemně projevit po delší době. Celiakové by si tak svou stravu měli přísně hlídat.

Přestože nemoc popsali již starověcí Řekové a Egypťané, její příčina se lékařům a vědcům skrývala po několik staletí. Spojitost mezi lepkem a celiakií odhalil až v padesátých letech 20. století britský lékař John W. Paulley. Díky jeho výzkumu tak mohla být pacientům s celiakií naordinována základní léčba, tedy vyhýbat se konzumaci lepku.

Lepek (nebo také gluten) je směsí dvou bílkovin, jež jsou obsažené především v pšenici, žitě a ječmenu. Tým vědců ze Stanfordské univerzity v Kalifornii přitom přišel na to, že celiakii způsobuje pouze jedna jeho část, kterou nazýváme gliadin. Právě tato bílkovina způsobuje u celiaků zánětlivé projevy, které poškozují střevní stěnu. Pokud se tedy vědcům podaří najít takový trávicí enzym, který by škodlivý gliadin rozštěpil, celiakie by se mohla léčit pouhým užíváním doplňků stravy, jež by tento enzym do těla nemocných dodávaly. V budoucnosti by se také podle vědců mohlo podařit vypěstovat obiloviny bez gliadinu. Nejblíže léku na celiakii jsou však pravděpodobně australští lékaři, kteří vyvinuli vakcínu proti tomuto onemocnění. Její účinky jsou však zatím testovány, což potrvá ještě několik dalších let.

 

Vytvářím objednávku...